Newsletter
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3216
Leica Gallery Warszawa ogłosiła konkurs na recenzję wystawy BOIKO Jana Brykczyńskiego. Jury czeka na teksty do 1 września 2014
Konkurs skierowany jest do amatorów i osób, które już piszą, ale chcą sprawdzić swoje umiejętności przed wymagającym jury. Celem konkursu jest promocja krytycznego pisania o sztuce, skłonienie do analizy i interpretacji wystaw fotograficznych. To także inicjatywa, która ma na celu promować młode talenty dziennikarskie.
Objętość tekstu konkursowego nie powinna przekraczać 3 000 znaków.
Recenzja musi dotyczyć ekspozycji projektu „BOIKO” w Leica Gallery Warszawa.
Prace oceni jury w składzie:
- Marcin Grabowiecki, fotograf, miłośnik książek fotograficznych, dziennikarz stale współpracujący z Fotopolis - największym polskim portalem poświęconym fotografii ;
- Krzysztof Miękus - artysta, kurator, dziennikarz, historyk nauki. Były redaktor naczelny miesięcznika „Pozytyw” poświęconego fotografii dokumentalnej i artystycznej. Był kuratorem galerii Yours w Warszawie, współpracował lub współpracuje z takimi instytucjami jak Miesiąc Fotografii w Krakowie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Rencontres Internationales de la Photographie w Arles.
Pisze dla magazynu MaleMEN ;
- Joanna Ruszczyk, dziennikarka, krytyczka sztuki, współpracuje z działem Kultura tygodnika "Newsweek Polska", publikuje także w Wysokich Obcasach. Współzałożycielka Fundacji Sztucznej ;
- Filip Springer, fotograf i publicysta, autor książek „Wanda z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” czy „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL”. Finalista Nagrody Literackiej Nike 2012.
Nagrody:
- album BOIKO Jana Brykczyńskiego z podpisem autora
- katalogi wystaw Leica Gallery Warszawa
- publikacja recenzji na łamach Fotopolis.pl
Teksty należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 1 września.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas spotkania autorskiego w Leica Gallery Warszawa, które odbędzie się 4 września o 18:00.
Wyniki zostaną podane również na stronie konkursowej.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie Leica Camera Polska
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3406
W Krakowie, 26 września br., odbędzie się Ogólnopolskie Forum Nowe Japońskie Technologie. Spotkanie poświęcone będzie tematyce „cyfrowego obrazu”: fotografii, grafice komputerowej, poligrafii, jak również Digital Signage – nowoczesnej komunikacji cyfrowej. Organizatorem Forum jest krakowska agencja PR Lucky Monday wraz z partnerami: firmą NEC oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Przedsięwzięcie zostało oficjalnie wpisane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w kalendarz wydarzeń Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką a Japonią. Udział w Forum jest bezpłatny.
Do udziału w Forum organizator zaprasza producentów i dystrybutorów, studia fotograficzne i projektowe, drukarnie, agencje reklamowe i interaktywne, uczelnie artystyczne oraz wszystkich pasjonatów cyfrowej fotografii, grafiki i reklamy, którzy chcą zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tych dziedzinach. W spotkaniu wezmą udział takie firmy jak m.in.: NEC Display Solutions, Epson, Wacom, Nikon, czy X-Rite. Sponsorem z sektora automotive jest firma Anndora – autoryzowany diler japońskiej marki Mazda. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce.
W programie Forum znajdą się prezentacje merytoryczne producentów i dystrybutorów oraz wystąpienia branżowych ekspertów, dotyczące rynkowych trendów oraz najnowszych technologii. O Digital Signage i monitorach graficznych opowie NEC, Epson o projektorach i druku, a X-Rite o urządzeniach kalibracyjnych. W agendzie przewidziano również sesję Passion&Leisure, w której Szymon Kobusiński przybliży tajniki fotografii portretowej, a przedstawiciele Nikon Polska zaprezentują program ochrony praw autorskich - Twoje zdjęcie. Twoje prawo. W trakcie spotkania dostępna będzie również część wystawiennicza, gdzie uczestnicy przetestują portfolio najnowszych produktów oraz wezmą udział w warsztatach.
Na Forum odbędzie także oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu Japońskie Kadry, który jest wydarzeniem towarzyszącym temu projektowi.
Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić on-line formularz rejestracyjny http://www.japonskietechnologie.pl/index.php/rejestracja
Szczegółowe informacje znajdują się na www.japonskietechnologie.pl
Dodatkowych informacji udziela:
Anna Wrzesińska
Forum General Manager
tel. 691 769 463, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.japonskietechnologie.pl
www.japonskiekadry.pl
www.luckymonday.pl
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3290
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza młodzież i dzieci z Małopolski do udziału w konkursie ,,Legiony w komórce''. Konkurs odbywa sie w ramach projektu ,,Legiony Polskie w fotografii''.
Przyjmowanie prac na konkurs trwa od 1 czerwca do 30 września 2014.
Ideą konkursu jest wykonanie najciekawszych zdjęć z miejsc związanych z Legionami Polskimi. Na fotografiach mogą zostać utrwalone legionowe ślady, które zachowały się do naszych czasów i te, które obecne są w przestrzeni kulturowej, społecznej danej miejscowości i jej okolicy, np. uroczystości rocznicowe, działania grup rekonstrukcyjnych, kół młodych historyków itp. Tematy prac mogą być zabawne, niekoniecznie „uduchowione”. W życiu śmiech przeplata się ze łzami, a legioniści byli zwykłymi ludźmi, których wojna, bardzo często, oderwała od codziennego życia i jego wygód. Byli to bowiem w latach pokoju, oprócz zawodowych żołnierzy, nierzadko, wybitni naukowcy, wykładowcy akademiccy, lekarze i prawnicy, nauczyciele i inżynierowie. Byli też ludzie prości, którzy swoje miejscowe zwyczaje i obrzędy, słowem – kulturę, przenosili na front. W naszych zbiorach dużo jest zdjęć, przedstawiających żołnierzy podczas spędzania czasu wolnego np. na muzykowaniu, łowieniu ryb, biesiadowaniu lub przy zwykłych czynnościach codziennych, jak golenie czy mycie,– uchwyconych w bardzo zabawny sposób.
Uczestnikami Konkursu mogą być osoby indywidualne oraz zespoły (klasy, koła przedmiotowe itp.). Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie Karty rejestracyjnej i przesłanie emailem lub pocztą (wraz z wykonanymi fotografiami). Prace muszą być wykonane aparatem fotograficznym będącym integralną, nierozdzielną częścią telefonu komórkowego (pod tym pojęciem rozumie się także iPhone, iPad, tablet). Każdy uczestnik indywidualny i zespołowy może nadesłać maksymalnie trzy pojedyncze, autonomiczne fotografie lub jeden fotoreportaż, składający się z maksymalnie sześciu fotografii. Prace powinny być opisane – im więcej ciekawych informacji znajdzie się w opisie zdjęcia, tym punktacja będzie wyższa. Zdjęcia oceniane będą zarówno pod względem artystycznym, jaki i technicznym.. Nagrodzone zostaną po trzy najlepsze prace indywidualne i trzy zespołowe, w kategoriach pojedynczych fotografii i fotoreportażu. Przewidujemy także przyznanie wyróżnień, a także, każdy z członków komisji oceniającej, będzie mógł przyznać nagrodę indywidualną. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.
100 lat temu grupka śmiałków pod dowództwem Jozefa Piłsudskiego wyruszyła z krakowskich Oleandrów na front I wojny światowej. Pierwsza Kompania Kadrowa, bo taką nazwę nosił ten oddział, stała się zalążkiem Wojska Polskiego. Ich cichy, niepozorny wymarsz, o świcie 6 sierpnia 1914 roku z Krakowa, stał się początkiem drogi, na końcu której była niepodległość Polski.
W okresie międzywojennym, na pamiątkę działań tego właśnie oddziału, organizowano Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. W komunistycznej Polsce (1945-89) marsz był zabroniony, ale w 1981 roku, powrócono, nielegalnie, do idei upamiętnienia Marszu, który wiódł z Krakowa do Kielc.
Małopolska, 100 lat temu, stała się areną zmagań wojennych. W latach 1914-15 brali w nich udział żołnierze Jozefa Piłsudskiego – Legioniści, najpierw Pierwszej Kompanii Kadrowej, a następie 1 Pułku Piechoty i wreszcie I Brygady Legionów Polskich.
Po latach tamtych zmagań pozostały dziesiątki miejsc i czynów zapomnianych, ale także i takich o których pamięć przetrwała i jest ciągle żywa, namacalna.
Dla upamiętnienia i udokumentowania tych materialnych pozostałości po wydarzeniach sprzed wieku, jak również przybliżenie dzieciom i młodzieży tak odległej dla nich historii – Muzeum Historii Fotografii w Krakowie ogłasza konkurs Fotograficzny.
Konkurs fotograficzny jest elementem pakietu edukacyjnego, stanowi jeden z etapów Projektu, a adresowany jest do dzieci i młodzieży uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponad gimnazjalnych (liceów różnych typów, techników, szkół profilowanych i zawodowych a także policealnych, itp.), szczególnie z obszarów wiejskich i małych miast Małopolski, ale nie jest wykluczone przyjmowanie prac z innych obszarów kraju.
Pakiet edukacyjny, zawierać będzie bardzo ciekawą ofertę, składającą się z warsztatów, prezentacji, prelekcji – z oprowadzaniem po wystawie – dostosowanych do grup wiekowych odwiedzających.
Pełna oferta zostanie rozesłana do szkół w pierwszych dniach września br. Znajdzie się również na naszej stronie internetowej, z możliwością rezerwacji terminów dla grup.
Projekt Legiony Polskie 1914-18 to wielowątkowe przedsięwzięcie Muzeum Historii Fotografii, przygotowane z okazji 100 rocznicy wyruszenia z Krakowa Pierwszej Kompanii Kadrowej 6 sierpnia 1914 roku. W skład projektu wchodzą również wystawa plenerowa oraz wystawa w siedzibie MHF w ramach cyklu Klucz do magazynu.
MUZEUM HISTORII FOTOGRAFII
im. Walerego Rzewuskiego
W KRAKOWIE
Ul. Józefitów 16, 30-045 Kraków
tel.: +48 12 634-59-32
faks: +48 12 631-04-55 w. 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3379
Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego zaprasza na warsztaty fotografii reportersko-dokumentalnej Akademia Fotoreportażu Oświęcim 2014, prowadzone przez Andrzeja Zygmuntowicza, przewodniczącego Rady Artystycznej ZPAF oraz wykładowcę UW.
Plener skierowany jest do osób zainteresowanych fotografią fotoreportażową i dokumentem fotograficznym. Uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnej pracy nad tematem pod opieką prowadzących, a obok pracy w terenie, będą mieli również okazję uczestniczyć w wykładach Andrzeja Zygmuntowicza oraz zajęciach poświęconych edycji i analizie zebranego materiału. Plener stanie się także inspiracją do rozpoczęcia pracy nad własnym fotoesejem.
Warsztaty odbędą się w terminie 27-31 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona.
Harmonogram warsztatów:
27 sierpnia 2014, środa
16.00 – Przyjazd i zakwaterowanie
28 sierpnia 2014, czwartek
11.00 spotkanie inauguracyjne uczestników warsztatów. Wprowadzenie w tematy podejmowane w czasie warsztatów.
12.00-16.00 Realizacja tematów dnia: 12 wspaniałych (portrety dokumentujące mieszkańców lub turystów); znaki współczesności (ludzie, ich zachowania i materialne elementy mówiące o aktualnym czasie).
16.00-18.00 Wybór zdjęć i ich wstępna edycja (indywidualna praca uczestników).
18.00-20.00 Analiza wykonanych zdjęć.
20.00-22.00 Wykład: fotoreportaż i fotodokument – estetyka kadru.
29 sierpnia 2014, piątek
9.00-16.00 Realizacja tematów dnia: Obóz Auschwitz – między dramatyczną historią a wakacyjną turystyką; Oświęcim – miejskie sytuacje codzienne.
16.00-18.00 Wybór zdjęć i ich wstępna edycja (indywidualna praca uczestników).
18.00-20.00 Analiza wykonanych zdjęć.
20.00-22.00 Wykład: fotoreportaż i fotodokument – aktualne tendencje.
30 sierpnia 2014, sobota
9.00-16.00 Realizacja tematów dnia: Obóz Birkenau – symbole zagłady, muzeum, turyści; Oświęcimianie – europejczycy czy prowincjusze.
16.00-18.00 Wybór zdjęć i ich wstępna edycja (indywidualna praca uczestników).
18.00-20.00 Analiza wykonanych zdjęć.
20.00-22.00 Wykład: fotografia i nowe media – nowe techniki, nowa estetyka, nowe formy budowania wypowiedzi wieloobrazowej.
31 sierpnia 2014, niedziela
9.00-14.00 Edycja materiałów zrealizowanych w czasie warsztatów.
15.00 Zakończenie warsztatów.
Więcej informacji: tel. 0 502 825 492 lub na stronie www.fsd.edu.pl
Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu.
Informacje dodatkowe:
Uczestnicy warsztatów powinni mieć ze sobą sprzęt fotograficzny (aparat, obiektywy, ładowarkę, karty pamięci, zapasowe akumulatory lub baterie, czytnik kart, przydatne mogą być także statyw i lampa błyskowa) oraz sprzęt do przeglądania i obróbki zdjęć.
Wykładowcy
Andrzej Zygmuntowicz - od 1973 roku wystawia swoje prace (dominująca tematyka to dokument i akt) na wystawach indywidualnych, grupowych i zbiorowych. Równolegle publikuje zdjęcia komercyjne w prasie, książkach i wydawnictwach reklamowych. Od 1989 roku zajmuje się edukacją fotograficzną, najpierw wykładał w Wyższym Studium Fotografii ZPAF-CAK, od 1998 w Collegium Civitas a od 2005 na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny organizator działań fotograficznych, zaczynał w Warszawskim Towarzystwie Fotograficznym, był jego prezesem w latach 1979-85, był prezesem ZPAF w latach 1991-94 a od 1992 do 2003 szefował Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej. Od 2005 przewodniczy Radzie Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się także refleksją teoretyczną na temat fotografii publikując teksty m. in. w Pozytywie, Fotografii, PDF, katalogach wystaw i albumach fotograficznych. Lubi długie spacery, szum fal i wiatru, jazz, spotkania rodzinne i towarzyskie, ciekawą literaturę, szczególnie iberoamerykańską oraz dobrze zjeść.
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3789
Studio Huśtawka zaprasza na cykl warsztatów pod wspólnym tytułem „Mistrzowie fotografi“. W ostatni lipcowy weekend 26-27 lipca 2014 r. w godzinach 9:00 − 17:00 odbędą się warsztaty Łukaszem Marciniakiem „Akt w ujęciu komercyjnym“.
Łukasz Marciniak – ekspert w dziedzinie aktu komercyjnego. Mistrz, estetyk i perfekcjonista, fotograf, którego nie trzeba przedstawiać… Jego zdjęcia wielokrotnie zdobiły okładki magazynów CKM i Playboy. Cechuje go dbałość o detale, perfekcja i świetny kontakt z ekipą. W jego fotografii nie ma miejsca na przypadkowe kadry. To kurs dla koneserów kobiecego piękna, chcących przedstawiać je w jawny i… estetyczny sposób. Innymi słowy szkolenie bez kompromisów.
Wśród prowadzących są wybitni fotografowie, osoby rozpoznawalne nie tylko w naszym kraju ale także na świecie. Andrzej Dragan zrealizuje autorskie warsztaty po raz pierwszy w Polsce, kolejne poprowadzą: Emil Biliński (kampanie reklamowe Schwarzkopf Professional, Top Model), Łukasz Marciniak (autor wielu zdjęć dla magazynów CKM, Playboy), Dmytro Gurnicki (m.in. niedawna publikacja w Newsweek Polska), Arkadiusz „Alosza” Branicki (autor m.in. serii „Zodiak”) oraz Filip Ćwik z Napo Images, fotograf zajmujacy się reportażem, laureat World Press Photo.
Organizatorzy wybrali mistrzów z poszczególnych dziedzin, nie ograniczając się do jednej tematyki, by móc zaproponować uczestnikom plan rozwoju fotograficznego. Powinien on zainteresować zarówno początkujących jak i fotografów z większym doświadczeniem - wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę, doskonalić warsztat oraz rozbudować portfolio. Są przekonani, że każdy - nawet najbardziej wymagający pasjonat - znajdzie kurs idealny dla siebie…
Studio Huśtawka
ul. Jana Kazimierza 35/37 lok. 327
Warszawa
fot. Łukasz Marciniak
fot. Łukasz Marciniak
fot. Łukasz Marciniak
fot. Łukasz Marciniak
fot. Łukasz Marciniak
fot. Łukasz Marciniak
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3942
Do 30 września 2014 r. trwa przymowanie prac w konkursie Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne Olsztyn 2014. Jest to już 10. edycja ogólnopolskiego konkursu i, jak co roku skierowany do wszystkich pasjonatów fotografii.
Tematyka konkursu obejmuje kategorie:
- człowiek (portret, reportaż, akt, ludzie)
- przyroda (pejzaż, fauna, flora)
- rchitektura.
W każdej z kategorii jury przyznaje nagrody i statuetki:
I miejsce – Złote Szkło
II miejsce – Srebrne Szkło
III miejsce – Brązowe Szkło
Przyznawane jest również Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego fundowana przez Prezydenta Miasta Olsztyna - aparat Fujifilm FinePix X100.
Pozostałymi nagrodami w konkursie są:
Statyw z funkcją monopolu Rollei C5-I wraz z głowicą FPH-52Q
Plecak Vanguard Skyborne 48
Plecak Lowepro Rover Pro 35L AW
Specjalistyczne wydruki wielkoformatowe z gwarancją trwałości
Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą podczas uroczystej Gali Finałowej oraz na wystawie pokonkursowej w Galerii Amfilada MOK w Olsztynie.
Regulamin, ankieta i karta zgłoszenia do pobrania ze strony MOK w Olsztynie
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3511
Nikon Capture NX-D do przetwarzania i korekcji zdjęć w formacie RAW wykonane za pomocą aparatów firmy Nikon jest już dostępny do pobrania w pełnej wersji.
Capture NX-D jest oprogramowaniem zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu użytkownikom pełnych możliwości edycji zdjęć w formacie RAW w prosty i intuicyjny sposób. Umożliwia ono wysokiej jakości obróbkę zdjęć w formacie RAW – niezależnie od tego, czy utworzono je z użyciem cyfrowej lustrzanki firmy Nikon, zaawansowanego aparatu kompaktowego z wymienną optyką Nikon 1, kompaktowego aparatu COOLPIX[1].
„Wersja beta oprogramowania Capture NX-D została udostępniona na początku 2014 roku. Od tego momentu aktywnie monitorowaliśmy sugestie i prośby zgłaszane przez użytkowników. Opinie te uwzględniono w darmowej, pełnej wersji oprogramowania – m.in. poprawiony został interfejs użytkownika oraz udoskonalony sposób edycji zdjęć. Cieszymy się, że możemy dziś oddać w ręce miłośników fotografii, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi zdjęciami, nieodpłatne oprogramowanie Capture NX-D” – powiedział Zurab Kiknadze, Product Manager w Nikon Europe.
Do programu Capture NX-D dodano także funkcję obsługi zdjęć w formacie RAW zapisanych za pomocą cyfrowej lustrzanki Nikon D810. Użytkownikom udostępnione zostanie również narzędzie Picture Control Utility 2, które pozwala na szybkie tworzenie osobistych ustawień Picture Control. Aplikację tę można uruchomić z poziomu oprogramowania Capture NX-D, co umożliwia równoczesne użycie obu programów do opracowywania i korekcji zdjęć wykonanych za pomocą cyfrowej lustrzanki Nikon D810 oraz starszych aparatów firmy Nikon. Rozwiązanie to znacznie usprawnia proces edycji.
Ponadto, w odpowiedzi na liczne prośby użytkowników, firma Nikon udoskonaliła funkcje oprogramowania w celu poprawienia obsługi i przetwarzania zdjęć. W przyszłych wersjach programu firma Nikon zamierza także dodawać kolejne poprawki i nowe funkcje m.in. pędzel automatycznego retuszu oraz obsługę nowych modeli aparatów.
Najważniejsze właściwości Capture NX-D
$1 Opracowywanie zdjęć w formacie RAW z natywnym przetwarzaniem, które pozwala uzyskać optymalne rezultaty w przypadku zdjęć wykonanych za pomocą aparatów firmy Nikon;
$1 Możliwość prostej obróbki zdjęć w formacie JPEG i TIFF;
$1 Ruchome palety ułatwiające obsługę w przypadku korzystania z dużego monitora lub wielu monitorów;
$1 Różne tryby wyświetlania, w tym porównanie wielu zdjęć oraz zdjęć przed zastosowaniem korekcji, jak również i po korekcji;
$1 Zastosowanie pliku pomocniczego umożliwiającego zapisanie informacji o korekcji w osobnym pliku.
Oprogramowanie Capture NX-D jest od dziś dostępne do pobrania za darmo ze strony http://www.nikon.pl/pl_PL/product/software/capture-nx-d
Wymagania systemowe programu Capture NX-D
Windows
System operacyjny: |
Windows® Vista (z dodatkiem Service Pack 2), Windows® 7 (z dodatkiem Service Pack 1), Windows® 8.1 Obsługiwane są 32- i 64-bitowe wersje każdego systemu (zaleca się wersje
*Oprogramowanie można zainstalować na komputerach z fabrycznie zainstalowanymi wersjami wskazanych systemów operacyjnych. W 64-bitowych systemach operacyjnych oprogramowanie działa jako natywna aplikacja 64-bitowa. |
Procesor: |
Zgodny z Pentium (zalecany Core i5 lub lepszy) |
Pamięć RAM: |
2 GB lub więcej (zalecane co najmniej 4 GB), co najmniej 4 GB w przypadku |
Wolne miejsce na dysku twardym: |
Co najmniej 800 MB na potrzeby instalacji (zalecane 2 GB lub więcej) |
Rozdzielczość ekranu: |
1024 × 768 pikseli (XGA) lub większa (zalecana 1920 × 1080 lub wyższa) |
Macintosh
System operacyjny: |
64-bitowe wersje systemu OS X 10.7, 10.8 i 10.9 |
Procesor: |
Intel® Core™ 2 Duo lub lepszy (zalecany Core i5 lub lepszy) |
Pamięć RAM: |
Co najmniej 4 GB |
Wolne miejsce na dysku twardym: |
Minimum 800 MB na potrzeby instalacji (zalecane 2 GB lub więcej) |
Rozdzielczość ekranu: |
1024 × 768 pikseli (XGA) lub większa (zalecana 1920 × 1080 lub większa) |
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3442
JESTEM NA WAKACJACH - letnia akcja promocyjna firmy Nikon. Na turystów odpoczywających nad Bałtykiem czekają, m.in.: testy aparatów i lornetek, foto-biblioteka, porady i szkolenia pod okiem ekspertów oraz konkursy fotograficzne z atrakcyjnymi nagrodami. Działaniom promocyjnym towarzyszy akcja skierowana do rodziców pod hasłem JESTEM BEZCENNY. Wakacyjne miasteczko Nikona pojawi się w 6 nadmorskich kurortach. Akcja potrwa od 11 lipca do 11 sierpnia br.
Akcja „JESTEM NA WAKACJACH” wystartuje w Gdańsku Brzeźno (11-14.07), po czym przeniesie się do Ustki (16-18.07 oraz 05-07.08), Międzyzdrojów (20-22.07), Kołobrzegu (24-26.07 oraz 01-03.08), Świnoujścia (28-30.07), by na zakończenie ponownie zawitać na plaży Gdańsk Brzeźno (09-11.08).
W strefie Nikona przygotowane zostały atrakcje i niespodzianki dla wszystkich miłośników letniego wypoczynku oraz fotografii. Odwiedzający będą mieli możliwość przetestowania sprzętu firmy Nikon, w tym wytrzymałych aparatów, umożliwiających fotografowanie w ekstremalnych warunkach m.in. pod wodą – modeli Nikon 1 AW 1 oraz COOLPIX AW120, a także wybranych lustrzanek z serii D i lornetek. Przy okazji testów goście będą mogli samodzielnie wykonać pamiątkowe zdjęcia
i wydrukować je na miejscu.
Po zabawie na piasku oraz w morzu do dyspozycji plażowiczów będzie strefa relaksu z leżakami. Na spragnionych fotograficznej wiedzy czekać będzie także specjalna „foto-biblioteka” Nikona, z książkami oraz wybranymi numerami najważniejszych magazynów fotograficznych, m.in.: Digital Camera Polska, Digital Foto Video, Digital Photographer Polska oraz Foto-Kurier. Ponadto, ostatniego dnia pobytu w każdej z miejscowości, odbędą się warsztaty fotograficzne prowadzone przez wykładowców Akademii Nikona. Na uczestników czeka m.in. konkurs. Autorzy najlepszych zdjęć wykonanych podczas zajęć otrzymają drukarki EPSON. Zwycięzców wyłoni wykładowca, który na bieżąco będzie oceniał prace.
Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych plażowiczów przygotowana została także specjalna akcja JESTEM BEZCENNY, w ramach której rozdawane będą opaski na rękę dla dzieci, z miejscem na numer telefonu kontaktowego do rodziców. W przypadku zaginięcia malucha, pozwoli to na szybkie odnalezienie opiekunów.
Dla odwiedzających fotograficzne miasteczko Nikon przygotował dodatkowo konkurs NIKON – JESTEM NA WAKACJACH. By wziąć udział w zabawie, wystarczy wykonać na miejscu pamiątkowe zdjęcie, utrzymane w klimacie wakacyjnych wspomnień oraz wgrać je za pośrednictwem tabletu do specjalnej aplikacji konkursowej. Wszystkie zdjęcia zgłoszone do konkursu będą dostępne na fanpage’u Nikon Polska. Laureatów wyłoni jury, przyznając nagrody w postaci aparatów kompaktowych, m.in. COOLPIX AW120, kart upominkowych oraz gadżetów.
Wszyscy miłośnicy fotografii, którzy nie będą mieli okazji odwiedzić fotograficznego miasteczka Nikona, mogą z kolei wziąć udział w konkursie w serwisie społecznościowym Instagram. Wakacyjne zdjęcia oznaczone specjalnym hashtagiem #NIKONJESTEMNAWAKACJACH zostaną zebrane w dedykowanej zakładce w aplikacji konkursowej i ocenione przez jury. Na autora najlepszej pracy czeka aparat
Nikon 1 J4.
Regulamin akcji, zawierający zasady obu konkursów, dostępny będzie od 11 lipca br. w miasteczkach Nikona, w aplikacji konkursowej na Facebooku oraz stronie nikon.pl.
- Szczegóły
- Mirek
- Kategoria: Newsletter
- Odsłony: 3661
Rozpoczęła się dziesiąta jubileuszowa edycja konkursu fotograficznego "Kieleckie Inaczej". Organizatorzy oczekują zdjęć, które pokażą ciekawe miejsca, wydarzenia czy ludzi z Kielc i województwa, uchwycone w minionym roku.
Prace nadesłane na konkurs oceni jury powołane przez organizatora, zaś internauci spośród wszystkich zdjęć wybiorą swojego faworyta na specjalnie utworzonym profilu na Facebooku.
Wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy odbędzie się na początku października w Galerii Lakiernia w Kielcach. Fotografie będzie można obejrzeć również w wirtualnej galerii internetowej na stronie konkursu. Wydany zostanie też katalog wystawy, który pojawią się w sieci ekspozytorów WICI.
Termin nadsyłania prac upływa 8 września 2014 r.
Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres:
Fundacja Kultury Wici,
Baza Zbożowa, ul. Zbożowa 4
25-416 Kielce
dopisek “Kieleckie Inaczej 2014”
Tutaj: Regulamin i karta zgłoszenia
Edycja 2013 - laureaci
fot. Krzysztof Zając
fot. Izabela Kiknadze
fot. Krzysztof Zając
fot. Magdalena Wolff
fot. Katarzyna Dos Santos Crue
fot. zbigniew Zalewski
fot. Paweł Borkowski
fot. Magdalena Wolff
fot. Mateusz Mazur
fot. Krzysztof Zając
fot. Filip Zatorski
fot. Filip Zatorski
fot. Ewelina Ura
fot. Ewa Sierkosz
fot. Dominik Pocheć
fot. Bartłomiej Wrona
fot. Andrzej Kozicki